Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dentyści

Gabinet stomatologiczny Bytom

Warto dbać o swój uśmiech

Jeżeli już dawno temu nie byliśmy u stomatologa to czas to zmienić! Zdajmy sobie w końcu sprawę z tego, że to właśnie on jest w tanie nam pomóc uporać się z wieloma problemami z naszym uzębieniem. Okazuje się niestety, że napr

Kilka porad - o wizycie u dentysty - Dentyści Gabinet stomatologiczny Bytom
awdę wielu z nas narzeka i wciąż skarży się na wady, jakie mają ząbki. Wśród nich jest ich nieciekawy kolor, który z bielą nie ma za wiele wspólnego. Ponadto bardzo wielu ludzi odczuwa dyskomfort, czasem nawet i ból, który spowodowany jest zwykle ubytkami w zębinie. Warto jest to zmienić i w końcu zacząć być zadowolonym z własnego uśmiechu. Pamiętajmy, że jest on naszą wizytówką, która może sprawić, że zyskamy sympatię wielu ludzi i sami będziemy bardziej pewni siebie. I o to chodzi!

Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z naszymi zębami, to pamiętajmy, że za większość z nich odpowiadamy my sami. Wielu ludzi nie zwraca uwagi między innymi na to, że trzeba przynajmniej raz na pół roku udawać się na wizyty kontrolne, które wykażą, czy z naszymi ząbkami wszystko jest w porządku. A przecież warto jest to wiedzieć. Nie zapominajmy, że na całe dorosłe życie mamy tylko jedne zęby, toteż warto jest o nie dbać. Przestańmy odkładać wizytę u stomatologa i zaufajmy współczesnej medycynie, które może naprawdę bardzo mocno nam pomóc. Musimy tylko tej pomocy chcieć. Jeżeli odważymy się na to, by w końcu zapisać się na wizytę u dentysty, na pewno poczujemy psychiczną ulgę, że ten krok mamy już za sobą.


Wizyta u dentysty – przygotowana


Przygotowania dziecka do pierwszej wizyty u dentysty muszą wiązać się przede wszystkim z odpowiednią rozmową. Warto skupić się na dwóch elementach – zachowaniu dziecka oraz o skutkach wizyty. Mamy tu na myśli przede wszystkim brak lęku i nastrojenie malucha pozytywnie. Zdarza się bardzo często, że dziecko po wizycie u lekarza jest po prostu bardzo zestresowane i pamięta te negatywne emocje aż do końca życia. Przecież są osoby dorosłe, które boją się dentysty. Drugi aspekt to przygotowanie do wizyty – to jest informowanie dziecka, co może, a czego nie może robić u stomatologa. Ma się tam do czynienia z ostrymi przedmiotami, chirurgicznymi elementami, więc przede wszystkim trzeba powiedzieć, żeby dziecko siedziało spokojnie i słuchało poleceń lekarza.

Dziecko u dentysty bardzo często stresuje się przed pierwszą wizytą. Wynika to między innymi z faktu, że jest ono mimowolnie straszone przez dorosłych. Czy boisz się wizyty u dentysty? Idziesz do dentysty – nic Ci nie będzie! Nie bój się, będzie dobrze, dentysta Cię nie skrzywdzi! Dziecko być może w ogóle nie myślałoby, że dentysta może w jakikolwiek sposób mu zaszkodzić. Tymczasem takie pytania budzą ogromny niepokój i w ten sposób stomatolog staje się osobą, wobec którego można mieć jakieś podejrzenia i się go po prostu bać. A tymczasem dziecko z pewnością wyjdzie z gabinetu zadowolone, choć jeśli zabieg był bolesny, to może odczuwać tego skutki.



Są to nerwy bezmielinowe włókna typu

Regulują przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Są to wypustki neuronów znajdujących się w zwoju szyjnym górnym. Są to nerwy bezmielinowe, włókna typu C, i są odpowiedzialne za słabo zlokalizowany, tępy ból.


Między warstwą Weila a odontoblastami, włókna tworzą gęsty splot pododontoblastyczny.


Erupcja (wyrzynanie) zębów mlecznych i stałych oraz eksfoliacja (wypadanie) zębów mlecznych zachodzi u każdego człowieka w określonym dla każdego zęba przedziale czasowym (dane przedstawiono w tabeli poniżej).


m-c – miesiąc, r. ż. – rok życia


Najczęstsząpotrzebny przypis chorobą zębów jest próchnica w skrajnych przypadkach może ona doprowadzić do ekstrakcji zęba. Leczenie próchnicy polega na usunięciu zakażonych tkanek i zastępowaniu ich materiałem zastępczym.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dentysci.gadzety.gsm.pl/