Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Dentyści

Klinika stomatologiczna Bytom

Ciesz się swoim uśmiechem

Każdy z nas może w swoim życiu korzystać z dóbr, jakimi obdarowuje nas współczesna medycyna. Warto jest sobie uświadomić, że stomatologia aktualnie jest tak rozwinięta, że nawet mając naprawdę fatalne uzębienie możemy liczyć na

Dentysta - co warto wiedzieć przed wizytą? - Dentyści Klinika stomatologiczna Bytom
to, że dobry dentysta nam pomoże przywrócić ich piękno i zdrowie. Proces leczenia często jest bardzo długi i mozolny, jednak jak się okazuje, jest on sensowny, bowiem przynosi rezultaty. Każdy z nas powinien o tym pamiętać i postarać się o to, by zęby stały się prawdziwą wizytówką świadczącą o pięknie. Nie przecież chyba nic bardziej cieszącego oko jak wspaniały biały uśmiech goszczący na twarzy.

Jeżeli jesteśmy ludźmi, którym zależy na tym, by być zdrowymi, to koniecznie zacznijmy przyglądać się naszej kondycji. W dzisiejszych czasach bardzo wielką uwagę zwraca się na ciało jednocześnie pomijając przy tym uzębienie, jakby stanowiło ono jego odrębną część, a przecież jest ono jego integralną częścią! Z tej racji warto jest sobie uświadomić fakt, że każdy z nas ma obowiązek dbania o siebie holistycznie. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko jest w porządku. Pamiętajmy zatem o tym, by dbać o swoje uzębienie. Jeżeli znajduje się ono w fatalnym stanie, to wiedzmy, że współczesna stomatologia wychodzi naprzeciw wszelakim problemom zdrowotnym jak także estetycznym. Dzięki temu wszyscy będziemy mogli cieszyć się ze wspaniałego uśmiechu!


Ósemki - ogólnie

Zęby mądrości - nazwano tak ósemki tylko z jednego powodu. Są to ostatnie zęby - zarówno w kolejności w żuchwie, jak i w kwestii chronologicznej. Najczęściej wyrastają między siedemnastym a dwudziestym pierwszym rokiem życia. Jednak jeżeli masz już ponad 21. lat, a ósemki nie wyrosły to wcale nie znaczy, że tego nie zrobią.

Wyrzynaniu się zębów mądrości zwykle towarzyszy ból. Ponadto ósemki nie zawsze wyrzynają się całkowicie, mogą wychodzić pod nieprawidłowym kątem, a czasem nie pojawiają się wcale. Zęby mądrości uważa się za narządy szczątkowe u człowieka. Co to znaczy? Że zatraciły swoją pierwotną funkcję i w toku ewolucji powoli zanikają. Prawdą jest więc, że nie potrzebujemy zębów mądrości - są całkowicie zbędne, można je więc z czystym sumieniem poddać zabiegowi usunięcia.


Zęby_człowieka Budowa histologicznaedytuj

Szkliwo jako jedyna część zęba powstaje z komórek nabłonkowych – szkliwo jest bowiem wytworem ameloblastów, które po wytworzeniu szkliwa ulegają unieczynnieniu (dlatego też szkliwo jest tkanką nieodnawialną). Ameloblasty są tworem narządu szkliwotwórczego pochodzenia ektodermalnego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://dentysci.gadzety.gsm.pl/