Czego używają obecnie dentyści? Nowe techniki w stomatologii - Dentyści

Leczenie zębów pod mikroskopem Bytom

Czynniki można mnożyć bardzo długo

Nie ma co się oszukiwać - stomatolog nie jest ulubionym lekarzem większości ludzi. I chociaż naprawdę wielu z nas nie lubi w ogóle odwiedzać lekarzy, to jednak dentysta budzi w nas często do tego stopnia negatywn

Czego używają obecnie dentyści? Nowe techniki w stomatologii - Dentyści Leczenie zębów pod mikroskopem Bytom
e emocje, że spotkania z nim unikamy jak ognia. Z czego może ten fakt wynikać? Prawdopodobnie tkwi w nas przekonanie, że jeśli decydujemy się odwiedzić gabinet dentystyczny, to z całą pewnością czeka nas cała masa bólu. Owszem, jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkanaście lat temu, istniało duże prawdopodobieństwo, że przy większym zabiegu czeka nas spora dawka cierpienia. Jednak czasy się zmieniają - nauka, technologia i medycyna również. Rozwijają się one w bardzo szybkim tempie, dzięki czemu dziś dostępne są już na rynku rozwiązania, o których moglibyśmy pomarzyć jeszcze dziesięć lat temu! Dzisiaj wizyta u dentysty może być naprawdę bezbolesna. Rzecz jasna, wszystko zależy od tego, z jakiego powodu odwiedzamy dentystę, czy jest to znany gabinet w dużym mieście, czy też mały na wsi... Czynniki można mnożyć bardzo długo. Mianownik jest jednak wspólny: jeśli dotychczas unikaliśmy spotkania z dentystą, z powodu niemiłych wspomnień, to decydując się na wizytę dzisiaj, prawdopodobnie zostaniemy pozytywnie zaskoczeni. Nie warto zatem okładać tej wizyty w nieskończoność, lepiej stawić czoła przeszłym doświadczeniom, nawet jeśli nie były dobre, aby przekonać się, że wiele zmieniło się na lepsze w salonach dentystycznych w ostatnich kilkunastu latach. Nasze zęby nam za to podziękują.


Aby uniknąć czarnego scenariusza czyli leczenia

Próchnica postępuje szybko i nieleczona prowadzi do powstania ubytków. Zaatakowane przez nią zęby nie tylko szpecą, ale, co gorsza, stwarzają poważne zagrożenie dla zdrowia. Gdy mnożące się w jamie ustnej drobnoustroje wraz z krwiobiegiem przedostaną się w głąb organizmu, mogą narazić na szwank zdrowie posiadacza chorych zębów.

Kto by pomyślał, że u podłoża wielu poważnych chorób leżą zepsute zęby? Okazuje się, że za zapalenie kłębuszków nerkowych, cukrzycę typu 2, jak i choroby serca odpowiedzialne być mogą chorobowo zmienione zęby. Gdy namnażające się w obrębie jamy ustnej patogeny dotrą do nerek, są w stanie wywołać kłębuszkowe zapalenie tego organu, gdy dostaną się do trzustki, potrafią zakłócić pracę komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie insuliny i zapoczątkować rozwój cukrzycy, atakując zaś serce, mogą je poważnie uszkodzić.

Próchnicę należy zatem leczyć i to im wcześniej, tym lepiej. Naprawdę, nie warto ociągać się z wizytą u stomatologa, bo odkładanie nie tylko podniesie koszty opieki dentystycznej, ale i wydłuży czas leczenia. Aby uniknąć czarnego scenariusza, czyli leczenia kanałowego dentysta zaprasza na wizyty kontrolne, które pozwolą na wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości i sprawią, że leczenie będzie szybkie i prawie bezbolesne.

W zapobieganiu próchnicy ważną rolę odgrywają też zabiegi higieniczne, które oferuje każdy gabinet dentystyczny. Stomatolog dokładnie i bezboleśnie oczyści zęby, co pomoże chronić szkliwo, usunie przebarwienia i zadba o zdrowie dziąseł.


Dzięki zębom możemy także swobodnie mówić

Zęby są szczególnie ważnym elementem naszego układu trawienia - pozwalają na odgryzanie kęsów, oraz rozdrabnianiu pokarmu co sprawia, że możemy łatwiej go przełykać i trawić. Dzięki zębom możemy także swobodnie mówić, oraz uśmiechać się - pełnią one więc także funkcję estetyczną. W końcu chyba każdy z nas marzy o pięknie wyglądających, mlecznobiałych zębach i pragnie by służyły one jak najdłużej. Dlatego też musimy szczególnie dbać o stan naszego uzębienia poprzez regularne mycie zębów, nitkowanie, unikanie jedzenia słodyczy, oraz wizyty kontrolne u stomatologa. Dbanie o odpowiedni stan naszych zębów jest ważny także dlatego gdyż niezadbane i nieleczone zęby przyczyniają się do rozwoju bakterii w jamie ustnej, co z kolei prowadzi do o wiele poważniejszych powikłań, takich jak np. infekcja dolnych dróg oddechowych, zapalenie mózgu lun nerek. Wszystkie te schorzenia mogą brać się z nieleczonej próchnicy, ponieważ bakterie wytwarzające się w jej wyniku mogą swobodnie przedostawać się z jamy ustnej do innych narządów naszego ciała. Dlatego też tak ważne jest nie tylko regularne dbanie o zęby, lecz także odwiedzać co jakiś czas gabinet dentystyczny. Dentysta dogłębnie skontroluję stan naszego uzębienia, oraz doradzi nam w jaki sposób odpowiednio dbać o nasze żeby; wykona także różnego rodzaju zabiegi usprawniające ich stan - uzupełnienie braków w uzębieniu, usunięcie próchniczny lub wadliwego zęba. Warto więc zadbać o stan naszych zębów i jamy ustnej, gdyż ich zaniedbanie może przyczynić się do wielu poważnych schorzeń i powikłań.


Tak takie wizyty pomagają oswoić się

Jak tu zaprowadzić dziecko do stomatologa skoro samemu się bardzo boi takiej wizyty? No tak, ale nie można pozwolić na to, żeby dziecko zaniedbało swoje zęby. Warto pokazać swojemu dziecku, że gabinet dentystyczny nie jest wcale takim złym miejscem jak to się czasem może wydawać. My jako dzieci najpewniej nie mieliśmy dostępu do czegoś takiego, jak wizyta adaptacyjna.Obecnie pociechy w najróżniejszym wieku można zapisać na taka wizytę, która przełamuje strach przed lekarzem, jakim jest dentysta. Warto sprawdzić, czy w gabinecie do którego wybieramy się z dzieckiem znaleźć można taką ofertę. Na czym polega taka wizyta adaptacyjna? Przede wszystkim na poznaniu samego lekarza i na czym polega dokładnie jego praca. Dziecko będzie miało okazję obejrzeć wszystkie narzędzia z bliska - nawet bez konieczności otwierania buzi. Wiele dzieci boi się na pierwszej wizycie usiąść na fotel. Jednak na pewno ten strach będzie przełamany, jeżeli tylko lekarz przy udziale rodzica wszystko odpowiednio zaprezentuje. Tak, takie wizyty pomagają oswoić się dzieciom z takim lekarzem, który zaprezentuje również jak prawidłowo myje się zęby.


Co najmniej raz w roku odwiedzajmy

Krokodyle to zwierzęta, które zęby będą mieć przez całe życie. Jedne wypadają, drugie rosną na ich miejsce. Jest to cykl stały i ciągły. My, ludzie, tego szczęścia niestety nie mamy. O zęby należy bardzo dbać już od najmłodszych lat. Po mleczakach będą stałe, a po tych już tylko sztuczne. Stomatolog to osoba, która nam w tym pomoże. Co najmniej raz w roku odwiedzajmy gabinet dentystyczny, aby sprawdzić stan naszego uzębienia. Zrobić przegląd, wyleczyć ewentualne ubytki czy po prostu zadbać o higienę i kosmetykę jamy ustnej w postaci czyszczenia, wybielania, piaskowania itp. To dentysta poradzi nam również czy konieczne będą korekty typu wizyta u ortodonty czy innych lekarzy specjalizujących się w uzębieniu. Pamiętajmy, że chore zęby mogą mieć wpływ również na cały organizm. Dlatego niezmiernie ważna jest profilaktyka i bieżące leczenie problemów, które mogą się pojawić. Poza tym piękne, zdrowe uzębienie, jest też naszą wizytówką. Kiedy rozmawiamy, uśmiechamy się i wielu innych sytuacjach, pokazujemy co mamy wewnątrz naszej buzi. Dajmy sobie więc ten komfort i dbajmy również o siebie i w tym kontekście.


Bo posiada on wszelkie uprawnienia do

Idąc do stomatologa możemy być pewni, że trafiamy w kompetentne ręce. Bo posiada on wszelkie uprawnienia do praktykowania, a gabinet dentystyczny jest miejscem jego pracy. Nie wolno pozwolić na to, aby kierował nami fałszywy strach. Każdy stomatolog posiada uprawnienia do leczenia schorzeń zębów, schorzeń jamy ustnej i obszaru twarzoczaszki, oraz okolic do nich przyległych. Każdy dentysta może specjalizować się w chirurgii stomatologicznej, w chirurgii szczękowo-twarzowej, oraz w ortodoncji. Ortodoncja jest działem stomatologii i zajmuje się leczeniem wad zgryzu, korygowaniem nieprawidłowości zębowych, oraz leczeniem wad szczękowo-twarzowych. Jak również w periodontologii, która również jest jedną z dziedzin stomatologii. Zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej, oraz profilaktyką. Dentysta może też specjalizować się w protetyce stomatologicznej, stomatologi zachowawczej z endodoncją, w stomatologii dziecięcej, w epidemiologii. Specjalizację może rozpocząć po skończeniu studiów wyższych magisterskich. Specjalizacja trwa od trzech do sześciu lat. W tym najdłużej w przypadku chirurgii twarzowo-szczękowej.



© 2019 http://dentysci.gadzety.gsm.pl/